rodičáky a jiné neštěstí

24. listopadu 2011 v 20:05 |  Psaný exhibicionismus
Ahoj. Ve středu na naší škole proběhly rodičovské schůzky - čekala jsem na taťku před naší třídou, protože "je přeci zbytečné vyházet peníze za autobus, když můžeš jet se mnou" - víte jak. Krom toho, že v naší škole bylo najednou krásně voňavo, teplo, dokonce bylo na záchodech mýdlo (!), rodičáky nepřinesly nic dobrýho. (dneska už byl v naší škole zase smrad, bordel a mýdlo chybělo)
Musím přiznat, že byla docela sranda sledovat nasraný výrazy rodičů vycházejících ze třídy, dokud..nevyšel táta s výrazem stejným.
Abyste věděli, měla jsem 2x za 4 (matika, fyzika) a jednou za pět (biologie).
Rodičům jsem to říkala snad měsíc dopředu - najednou to mají potvrzené a je problém.
"Jsem zklamaný" byla věta od táty.
Já nevim, z čeho jsem byla zklamaná já.. asi z toho, že nejsem tak dobrá, jak by si rodiče představovali; jsem prostě zmetek.
Nějak se s tím smířím - večer v pohodě. Najednou přijde do mého pokoje máma, začne o tom, že o těch známkách nevěděla (fakt nekecám; ještě si z toho dělala srandu) a že takhle si to jako nemám představovat. Začala mluvit o tom, že tátovi je ze mě skoro špatně, jak je zklamanej a kdesi cosi..
Tak jsem jí řekla, že z chemie, ze které jsem nakonci roku propadala, mám trojku, z matiky mám čtyřku už dva roky a z fyziky mám tři známky.
Samozřejmě, obdržela jsem dárek v podobě zaracha a hodiny internetu denně...
P. mě pozval, jestli společně s M. a jeho novou přítelkyní nechci jet do Babylonu. Dneska jsem byla s P. na kafi po škole (sorry, ale neviděla jsem se s ním dva dny, mami) a opět jsem byla přemlouvána.
Přijdu domů. Obyčejně bych se zeptala na babylon stylem "nemůžu bejt u týny?" protože předem vím, že mi to rodiče nedovolí. Teď jsem opět zapojila do hry naivitu.
"Tati, P. mě pozval, jestli nechci jet s ním a s M. a jeho novou přítelkyní do Babylonu"
"nooo, vzhledem ke včerejšku fakt ne"
(ale ještě zas tak moc neprotestoval)
"a s kým byste vlastně jeli, jak byste se tam dostali, kdo by řídil?"
"Matěj."
"ale já ho neznám, tolik bylo těch, co se zabili v autech...definitivně ne"
Jasně, já chápu, že maj starost o to, s kým jedu v autě - vůbec neprotestuju, zvlášť potom, co se mi před půl rokem zabil kamarád v autě - ale myslím, že právě kvůli tomu by mi mohli věřit, že jsem natolik rozumná, abych si vybírala, s kým pojedu v autě. Nejezdím s nikým, koho neznám a nevím, jak řídí. Já prostě...achjo
A ohledně soboty... chtěla bych jet, takže uvažuju nad tím, že řeknu, že mám v sobotu odpoledne doučování z matiky. Ale...
co byste dělali vy? prosím, potřebuju pomoct
 


Komentáře

1 Cady Cady | Web | 25. listopadu 2011 v 0:59 | Reagovat

panebože, panebože, ten tvůj rodičák mi připoměl náš rodičák minulej rok. čtverky jsem měla z fyziky a zeměpisu a pětku z matiky. oba rodiče věděli že mám v matice známky "4,5,5,5,5" ale najednou to bylo samé "jak si to představuješ?!" "to si děláš prdel?!" "proč se ani trochu nesnažíš?!" ...hlavně že jsem chodila každý druhý týden na doučování a hovno to pomohlo. A nejlepší bylo mámino "táta ten málem brečel když ty známky viděl". - proč mi to jako říká? Já se kurva snažila, taky mě kurva sralo že propadám, ale co mám dělat? God..

Já mám problém i s tím aby mi bylo dovoleno u někoho přespat. Teď už je to lepší, ale pamatuju si že jsem na začátku druháku musela říct našim že máme "soustředění se sborem" do kterého jsem dávno nechodila (chodila jsem do něj jen v prváku, protože sboristi nemuseli dělat referáty, nebyli zkoušeni u tabule z pojmů a skladatelů dostávali jedničky za to že někde vystoupili..tehdy jsme měli půlrok výtvarka a půlrok hudebka..od druháku jsme se mohli vybrat co chcem na celej druhák což mě osvobodilo) a přitom jsem jela na chatu kde jsem profelila noc se čtvrťákama z gymplu. - jo, naši by mě totiž určitě nepustili kdybych řekla že budu spát u Jakuba ze 4.B (:D) a kdybych jim řekla že budu spát u nějaké kamarádky kterou znají, tak jsou schopni tam dojít a donést mi něco. Fakt štěstí že teď už je to v klidu..

2 clerexe clerexe | Web | 25. listopadu 2011 v 17:15 | Reagovat

zkus smutný oči :DD a řekni že si to do pololetí optŕavíš ...to vždycky řeknu já a rodiče mi nějak naivně důvěřují.
podle mně je ale zklamání horší než naštvanost ...

3 zerioleta zerioleta | Web | 26. listopadu 2011 v 20:19 | Reagovat

(bejvalá z enough.blog.cz)

netušim co bych dělala, u mě rodiče nemaj problém s tím abych u někoho přespala, i když ho neznaj, ale zas.. nevim, já bych jim asi nedokázala lhát
sem měkota
měla bych černý svědomí

4 Nany Nany | Web | 1. prosince 2011 v 18:58 | Reagovat

svědomí černý/ nečerný...
jestli tam chceš, tak jim zalži. bude tě to možná mrzet, ale rozhodně lepší tohle, než když si budeš další týden vyčítat, že jsi tam nebyla.
Mimoto se v neděli ještě pilně uč a máš to v malíku... :)

5 Nany Nany | Web | 1. prosince 2011 v 18:59 | Reagovat

i když, když tak koukám na zveřejnění článku, tak si říkám, že ti moje rada bude už celkem k hovnu, tak sem aspoň napiš jak to dopadlo :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama